wewnętrzne rolety na okna w domu

Popularne rodzaje okiennych rolet wewnętrznych

Wybór odpowiedniej osłony okna może być bardzo kłopotliwy. Aby dobrać najlepszy system, warto dokładnie zapoznać się z charakterystycznymi cechami poszczególnych rodzajów rolet okiennych. Alternatywą dla zasłon mogą być na przykład bardzo popularne rolety austriackie. Charakteryzują się specyficzną dekoracyjnością, dzięki której idealnie pasują do klasycznie zaaranżowanych wnętrz. Zwykle posiadają wiele marszczeń na tkaninie, która po pociągnięciu za sznurek tworzy specyficzne fałdy.

Modne i praktyczne rolety rzymskie

Rolety rzymskie łączą w sobie modny dekoracyjny charakter oraz niezwykle wygodną funkcjonalność. Osłony tego typu szyte są z tkanin, które składają się falami po pociągnięciu za sznureczek. Nierzadko wzmocnione są fiszbinami z tyłu lub przodu, dzięki czemu materiał jest w stanie złożyć się równomiernie. Rzymskie rolety okienne mogą być wykonane z materiałów transparentnych i lekkich, przez co doskonale sprawdzają się jako zamiennik firanki. Niektóre modele tworzone są przy wykorzystaniu tkanin zaciemniających, dzięki którym można uchronić pomieszczenie przed promieniami słonecznymi.

Rolety okienne typu dzień i noc

modna roleta typu dzień nocZ pasów tkanin transparentnych i zaciemniających produkowane są rolety typu dzień i noc. Osłony tego typu posiadają przerwy pomiędzy poszczególnymi paskami, co pozwala na regulowanie natężenia wpadającego do wnętrza światła. Kiedy pasy nachodzą na siebie, możliwe jest utworzenie luk przepuszczających słoneczne promienie. Natomiast kiedy pasy ułożone są naprzemiennie, możliwe jest uzyskanie pomieszczenia zaciemnionego. Rolety okienne typu dzień i noc doskonale prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Obecnie różnego rodzaju wewnętrzne rolety okienne często montowane są na ścianach lub sufitach, nierzadko przy wykorzystaniu uchwytu przytwierdzonego bezpośrednio do okna.