Sklep z lampami

Funkcjonalne rolety rzymskie

Dekoracja okien jest ważnym elementem wystroju, gdyż w dużym stopniu decyduje o tym, jak będzie wyglądało całe pomieszczenie. To pewnego rodzaju gra charakterem, nastrojem i klimatem całego wnętrza. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich rolet.

Rolety rzymskie – zalety

Przede wszystkim są one eleganckie i niezwykle funkcjonalne. Bardzo dobrze dopasowują się do różnego rodzaju wnętrz: zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Do zalet rolet rzymskich można zaliczyć również ich praktyczność, bo są łatwe i szybkie w montażu. Do tego można je mocować zarówno do ściany, sufitu oraz ramy okiennej (dzięki specjalnym uchwytom). Rolety te po podniesieniu układają się w równoległe fałdy, natomiast po rozwinięciu się są całkowicie wyprostowane, dzięki czemu idealnie dopasowują się do okna. Wygodne jest także to, że można zdecydować się na system podnoszenia. Wybór leży między systemem sznurkowym a koralikowym. Oba rozwiązania są wygodne, przyjazne w codziennym użytkowaniu i estetyczne, różnią się jedynie wyglądem.

Gdzie będą one pasować?

Roleta rzymska jest wprost idealna do małych okien oraz pomieszczeń, dlatego, że zajmuje mało miejsca. Dlatego można zawiesić ją w łazience, kuchni, czy niewielkim pokoju. Bardzo dużym ułatwieniem jest fakt, że wielu producentów oferuje wykonanie rolet na wymiar. Warto dodać, że rzymskie rolety ze względy na swą strukturę dobrze pasuje do okien na poddaszu, gdyż idealnie do nich przylegają, a zarazem nie zajmują wiele miejsca. Rolety rzymskie wpasują się w każdą aranżację, ponieważ mogą być uszyte z różnych tkanin, w wielu barwach. Spotkać można rolety gładkie, wzorzyste, a nawet ze zdjęciami. Kolorystyka najczęściej obejmuje biel, beż, szarości i brązy, ale znaleźć można także rolety we wszystkich innych barwach. Rzymskie rolety mogą być lekkimi, przezroczystymi tkaninami (niejako imitującymi tradycyjne firanki), ale mogą być też uszyte z grubszego materiału – zastępując klasyczne zasłony.