wewnętrzne plisy okienne w salonie

Plisy okienne idealne na każde okno

Aby zasłonić okna, chroniąc wnętrze przed nadmiernym naświetleniem lub dla zapewnienia prywatności, można obecnie sięgać po rozmaite rozwiązania. Obok tradycyjnych firan i zasłon dostępne są różnego rodzaju rolety i żaluzje, np. niezwykle praktyczne rolety plisowane.

Na każde okno

Plisowanie tkanin okazało się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem – harmonijkowy sposób składania materiału umożliwia jego szerokie wykorzystanie.

Plisy okienne to sposób na zasłonięcie każdego okna, bez względu na jego kształt i położenie. Dobrze sprawdzają się w oknach trapezowych, trójkątnych i okrągłych, na powierzchniach pionowych, pochyłych oknach dachowych i zupełnie poziomych przeszklonych konstrukcjach, np. w ogrodach zimowych. Jest to możliwe nie tylko dzięki sposobowi ukształtowania materiału, ale także stosowanym rozwiązaniom montażowym.

Możliwości montażu są bardzo szerokie – pozwalają na instalowane rolet na ścianie, w ramie okiennej, na listwie przyszybowej lub poprzez osadzenie na okiennej ramie bez użycia narzędzi.

Rolety plisowane – naświetlenie pod kontrolą

Żaluzje z plisowanych tkanin można dobrać odpowiednio do wymaganego stopnia zaciemnienia. Dostępne są materiały, które dają pełne zaciemnienie, pożądane np. w sypialniach lub też przepuszczające światło w różnym stopniu, co wykorzystać można np. w pokojach dziennych.

Kontrola zaciemnienia możliwa jest także w inny sposób – dzięki sposobowi montażu rolety te umożliwiają przysłanianie wybranego fragmentu okna – pozwalają się przesuwać tak samo do góry, jak i w dół, zasłaniając wybraną część szyby. Dzięki temu łatwo ochronić wnętrze nie tylko przed nadmiarem słońca, ale także utratą prywatności.

Wybór kolorów, wzorów i faktur żaluzji plisowanych jest tak duży, iż umożliwia dobranie ich do różnego rodzaju i stylu pomieszczeń.