biuro prezesa z zamontowanymi roletami dzień i noc

Noc i dzień z roletami

Zazwyczaj w oknach zawieszamy firany i zasłony. To sposób na to, by wpuścić bez najmniejszych problemów słońce do naszego domu tak, by nie raziło w oczy, zaś nocą móc zasłonić nasze okna przed niepożądanymi spojrzeniami innych ludzi. Jednak to nie jest jedyne rozwiązanie. Wiele osób decyduje się również na rolety. Najbardziej powszechne są te, które w całości zasłaniają okno. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, które można zastosować w domu. Bardzo ciekawą metodą zasłaniania okien, jak i ich ozdabiania są rolety dzień noc. To rozwiązanie, które naprawdę świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych na nowoczesną modłę.

Jak to działa?

roleta dzień noc w kolorze zielonym

zielona roleta typu dzień noc

Tego typu rolety nie składają się z pojedynczej warstwy materiału, jak w przypadku zwykłych rolet, lecz jakby z dwóch. Są zamontowane w systemie w taki sposób, że bez najmniejszych problemów można je przesuwać względem siebie, dzięki czemu wzory, jakie zostały na rolecie umieszczone – czyli pasy, mogą na siebie nachodzić lub zupełnie się rozmijać. W opcji dziennej ustawia się więc roletę tak, aby nieprzepuszczalne pasy nachodziły na siebie, dzięki czemu te przezroczyste mogą wpuszczać do pomieszczenia wiele światła. W opcji na noc ustawia się roletę w taki sposób, by nieprzepuszczające światła pasy były ustawione obok siebie, dzięki czemu roleta zupełnie zasłania to, o dzieje się wewnątrz pomieszczenia, tworząc nieprzepuszczającą światła warstwę, która wygląda właśnie tak jak standardowa roleta. Dzięki używaniu tego rozwiązania firany i zasłony stają się wręcz zbędne.

Rolety dzień noc cena

Decyzja o zakupie rolet dzień noc wiąże się z trochę wyższym wydatkiem niż w przypadku standardowych rolet. Nie są to jednak wygórowane kwoty. Niejednokrotnie o wiele więcej płaci się za zestaw ładnych firan. Cena tego rodzaju rolet jest zależna od szerokości okna, na którym chcielibyśmy je założyć. Warto jednak pamiętać, że to rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a takie rolety będą służyć nie tylko jako skuteczna ochrona przed rażącym słońcem, ale i przed niechcianymi spojrzeniami.