stylowy metalowy karnisz w dziennym pokoju

Nowoczesne karnisze metalowe

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby w swoich wnętrzach umieścić karnisz metalowy. W kolorze chromu lub też satyny, a może nawet antycznego złota – możliwości jest wiele, co też daje spore pole do popisu w kwestiach aranżacyjnych.

Karnisze metalowe – w jakich wnętrzach będą prezentowały się najlepiej?

Z pewnością taki rodzaj karnisza doskonale będzie pasował do nowoczesnych stylizacji. kolor karnisza można z powodzeniem dobrać do innych elementów wykończeniowych we wnętrzu, na przykład do żyrandola, lampy czy też uchwytów meblowych i dekoracji. Z pewnością taki karnisz będzie też wspaniale wyglądał we wnętrzach przemysłowych, industrialnych, ale i minimalistycznych i surowych. To jednak nie wszystko, gdyż metalowy karnisz będzie również wspaniałą ozdobą każdego wnętrza eleganckiego w stylu nowojorskim lub w stylu klasycznej elegancji.

Rodzaj karnisza wpływa na jego funkcjonalność

Oczywiście, ważne jest nie tylko jak karnisz wygląda, ale też czy jest praktyczny. Do najpopularniejszych rodzajów karniszy należą modele szynowe, gdzie zawieszone na żabkach firany i zasłony można przesuwać na całej długości karnisza. To jedno z najwygodniejszych rozwiązań, które w szczególności sprawdza się w sytuacji, kiedy potrzebujemy bardzo długiego karnisza do dużego okna – wówczas wsporniki trzymające szyny mogą zostać umieszczone od góry. Alternatywnym rozwiązaniem są karnisze drążkowe, gdzie możemy wybrać jakiej grubości drążki nas interesują, a także możemy zdecydować, czy bardziej odpowiada nam karnisz pojedynczy czy podwójny. Dodatkowo, wybierając karnisz warto zwrócić uwagę na dekoracyjne zakończenia, które można samodzielnie wybrać do danego modelu. To mogą być bardzo ozdobne motywy roślinne, kryształki lub inne fantazyjne kształty, ale też proste, minimalistyczne zatyczki nie rzucające się zbytnio w oczy.