Panele prysznicowe – nieocenione możliwości

Panel prysznicowy to element, który może całkowicie odmienić naszą łazienkę, a nawet przekształcić ją w prywatne centrum SPA. Mogą być one zamontowane zamiast standardowej słuchawki, ale istnieje także możliwość połączenia obu elementów. Kabiny prysznicowe, które wyposażone są w panel prysznicowy pozwalają cieszyć się bardziej kompletnym relaksem podczas kąpieli oraz zyskują na funkcjonalności.

Co posiadają panele prysznicowe?

Panele prysznicowe produkuje się z tworzywa sztucznego lub aluminium. Dużo rzadziej możemy spotkać się z panelami szklanymi. Jak wygląda panel prysznicowy?

Jest to płyta, na której zamontowane są elementy, które składają się na całość zintegrowanego systemu prysznicowego.

Najważniejsze części, którą wyróżniamy w panelach prysznicowych to kolumna natryskowa, głowica natryskowa, słuchawki prysznicowe, dysze, bateria, pokrętła, ramię deszczownicy, deszczownica okrągła, stelaże podtynkowe oraz inne akcesoria.

Panele prysznicowe mogą być opcjonalnie wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. radio, lustro, czy rozkładane siedzisko. Wśród modeli dostępnych na rynku najczęściej spotkamy się z panelem prysznicowym i deszczownicą w jednym. Dostaniemy jednak także modele bez deszczownicy.

Ponadto, panele mogą również posiadać zróżnicowaną ilość dysz. Ich zamocowanie i rozmieszczenie jest odmienne w zależności od wybranego modelu. 

Jakie panele mamy do wyboru? Możliwości paneli prysznicowych

Panele produkowane są z różnorodnymi opcjami oraz udogodnieniami. Wśród oferowanych produktów znajdziemy m.in. takie z baterią termostatyczną. Jest to bardzo bezpieczne oraz wygodne rozwiązanie. Panele takie utrzymują bowiem temperaturę wody na stałym poziomie. Dzięki temu nie tylko nie istnieje ryzyko poparzenia, ale również nie musimy za każdym razem regulować temperatury podczas zażywania kąpieli.