dywanik łazienkowy

Miękkie i funkcjonalne dywaniki łazienkowe

Wykończenie łazienki zazwyczaj nie wymaga dużej pomysłowości. To pomieszczenie, w którym najczęściej pojawia się glazura i terakota. Z trudno sobie wyobrazić coś innego niż płytki na łazienkowej podłodze. Dopełnieniem dobrze wybranej glazury będą dodatki. Wśród nich ogromną rolę grają nie tylko ręczniki, ale także dywaniki łazienkowe. Jaki dywanik do łazienki wybrać? 

Komfort bosych stóp

Czy jest inne pomieszczenie w domu, w którym tak często przebywamy na bosaka? Stąpanie bosą, a czasem jeszcze wilgotną stopą, po chłodnych płytkach podłogi nie jest niczym przyjemnym. Dlatego dobrze urządzona łazienka posiada jeden lub kilka dywaników łazienkowych. Jeden sprawdzi się tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Kilka sztuk może być dobrym rozwiązaniem dla dużej łazienki. Wówczas dywaniki łazienkowe znajdują się najczęściej przy wyjściu z pod prysznica, pod zlewem oraz przy toalecie.

dywanik łazienkowy

Łazienkowy dywanik musi być miękki i puszysty, tak żeby nie wywoływać nieprzyjemnych wrażeń. Takie akcesoria pozwolą także ocieplić wnętrze i uczynić je bardziej przytulnym. Super sprawdzą się dywany z bawełny lub wełny, ewentualnie ze sztucznych odpowiedników. Mogą mieć być sznurkowe lub mieć po prostu nieco dłuższe runo.

Łatwe pranie i szybkie suszenie

Łazienka to królestwo wilgoci. Dlatego tak ciężko utrzymać tutaj higienie i świeżość. Dotyczy to nie tylko ręczników, ale także dywaników łazienkowych. Zachlapane wodą chodniki będą się szybko brudzić, a bez odpowiedniej pielęgnacji, także nabierać nieprzyjemnego zapachu.

Bardzo dobry pomysł to wykorzystanie przeznaczonych typowo do łazienki mat. Są wykonane z materiału zbliżonego do grubego, frotowego ręcznika. Taka struktura sprawia, że chodnik szybko schnie, łatwo go wyprać w pralce, można go także wysuszyć na łazienkowym grzejniku. Producenci oferują maty także z bawełny egipskiej

buy stromectol online

, w wielu wzorach. Można je dopasować to łazienki w każdym stylu.