biały stolik kawowy

Jaki powinien być biały stolik kawowy

Salon zazwyczaj jest jednym z najczęściej użytkowanych pomieszczeń przez domowników. To kanapa jest kluczowym meblem w pomieszczeniu, która występuje zazwyczaj w towarzystwie stolika. Nie jest on wyłącznie elementem umożliwiającym odłożenie przedmiotów, aby były pod ręką, ale także pełni funkcję dekoracyjną. Przy stoliku kawowym odbywają się niezapomniane, wspólne chwile. Przedstawiamy jak wybrać odpowiedni stolik do swojego salonu, a także dlaczego biały stolik kawowy jest bardzo częstym wyborem.

Jak wybrać odpowiedni stolik do salonu?

Wybór stolika do salonu w NovoDom, powinien być zgodny z już posiadaną aranżacja, a w szczególności narożnikiem lub sofą. Przyjmuje się, że stolik powinien być o ok. 5 cm niższy niż mebel do siedzenia. Alternatywnie można również rozważyć zakup stolika, którego wysokość jest tożsama z siedziskiem. Stoliki zazwyczaj mają wysokość oscylująca pomiędzy 40 a 50 cm. Ważne jest także, aby odległość od telewizora nie była mniejsza niż 80 cm. 

Coraz więcej osób decyduje się na wybór stolika o nietypowych rozmiarach. Kluczowa jest także szerokość, która należy dobierać w odniesieniu do szerokości sofy lub narożnika. Teoretycznie nie powinna przekraczać 2/3 szerokości. Dzięki temu nie jest odczuwalne przytłoczenie. Z kolei sam stolik powinien być odsunięty od kanapy o ok. 35 cm. 

Współcześnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się stoliki kawowe loft. Zarówno prostokątne jak i okrągłe modele. Równie popularne są stoliki skandynawskie, które charakteryzują się obecnością wysokich i drewnianych nóg.

biały stolik kawowy

Dlaczego warto wybrać biały stolik kawowy?

Wybór białego stolika do kawy jest doskonałym posunięciem z kilku powodów. Wbrew pozorom jasny kolor nie ujmuje ich praktyczności. Są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Zazwyczaj wystarczy sprzątać go na bieżąco i to za pomocą wilgotnej ściereczki. Ponadto białe stoliki kawowe doskonale prezentują prezentują w różnych aranżacjach i z powodzeniem można je wykorzystać przy zmianie stylu pomieszczeń. Najistotniejsze są jednak jego zdolności do optycznego powiększania powierzchni.