Jak dobrać olejek zapachowy do świec

Jak dobrać olejek zapachowy do świec?

Ciekawym i skutecznym sposobem na stworzenie w mieszkaniu przyjemnej atmosfery jest korzystanie ze świec. To nie tylko dodatkowe źródło światła, ale też sposób na to, żeby w domu rozniósł się przyjemny aromat. Można go dopasować do własnych preferencji, wykorzystując specjalne olejki.

Czym jest olejek zapachowy do świec?

Dostępne tutaj olejki zapachowe to płynne koncentraty aromatyczne. Dodaj się je do świec, których wysoka temperatura uwalnia olejki eteryczne. Olejek rozpuszcza się w substancji, z której zrobiona jest świeca. Można korzystać z olejków w przypadku świec woskowych, parafinowych i sojowych. Oprócz przyjemnego zapachu tworzy się aura, która sprzyja relaksowi i pozwala wypocząć. Aromaterapia jest wskazana w walce ze stresem i licznymi schorzeniami. Wybór zapachów jest szeroki i każdy z pewnością dobierze coś, co trafi w jego gust.

olejek zapachowy do świec bergamotka

Jaki olejek warto wybrać?

Wybierając olejek, należy zastanowić się przede wszystkim nad własnymi preferencjami. Nie mając jeszcze sprecyzowanych gustów, warto spróbować kilku różnych olejków. Producenci często udostępniają próbki i niewielkie fiolki z olejkami, dzięki którym można szybko ustalić, czy dany zapach jest odpowiedni. Wybrane olejki zapachowe do świec powinny wpływać kojąco i relaksacyjnie. Można je z powodzeniem wykorzystać w przypadku bólu głowy, co jest bardzo wygodne i szybko przynosi ulgę.

Popularne zapachy olejków do świec:

  • Różany
  • Sosnowy
  • Kokosowy
  • Czekoladowy
  • Cynamonowy
  • Lawendowy

Olejki zapachowe można także łączyć, tworząc ciekawe kompozycje. Wymaga to posiadania kilku olejków, ale daje niesamowite efekty. Można tworzyć kompozycje kwiatowe, korzenne czy cytrusowe. Wybór jest praktycznie nieograniczony i zależy głównie od tego, jakie są osobiste preferencje. Pozwala to stworzyć w mieszkaniu unikatową atmosferę, dzięki której nawet najgorsza pogoda nie będzie działała przygnębiająco.