fotele kubełkowe

Fotele kubełkowe, czyli wygoda i ciekawy design

Chęć zmiany wystroju domu czy mieszkania nie musi się wiązać z dużymi kosztami oraz uciążliwym remontem. Interesującą odmianę można uzyskać za pomocą właściwie dobranych mebli oraz dodatków. A efekt często jest zaskakujący. Nieraz wystarczy wprowadzić jeden, nowy element, który nada aranżacji charakteru. Takie rozwiązanie to fotel kubełkowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest dopełnieniem wnętrza oraz wygodnym miejscem relaksu.

Nowa strefa z fotelem kubełkowym w pokoju

Fotel kubełkowy to bardzo dobry pomysł, jeśli chce się coś zmienić w pomieszczeniu. Jeżeli dobierze się do niego pasujący stolik, obraz oraz lampę, powstanie całkowicie nowa aranżacja. W ten prosty sposób można też wykreować odrębną przestrzeń, przykładowo kącik wypoczynkowy. Popołudniowa kawa czy herbata lepiej smakuje w przytulnym miejscu. Wystarczy jeden designerski fotel kubełkowy, który urozmaici wystrój, a nawet stanie się głównym punktem salonu. To niezwykle oryginalny element, który z pewnością zauroczy gości.

Niebanalny wygląd kubełkowego siedziska

Fotele kubełkowe to niezwykle stylowe i efektowne meble. Przyciągają uwagę swoim kształtem. Mają niezwykle wygodne, okrągłe siedzisko i oparcie. Kulista forma jest pełna wdzięku, sprawia wrażenie lekkości oraz potęguje przytulny nastrój. Design kubełkowego siedziska jest bardzo praktyczny. Zaprasza, by się w niego wtulić i zdrzemnąć po długim dniu w pracy. Fotel może być także wyposażony w dodatkową poduszę dobraną do obicia. Często spotyka się materiał obiciowy przyjemny w dotyku, jak na przykład welur, który potęguje komfort użytkowania. Obecne w niektórych modelach pikowania nie są wyczuwalne oraz nie przeszkadzają w siedzeniu i opieraniu się. Komfort i funkcjonalność podnoszą stosowane wysokoelastyczne pianki oraz dodatkowe sprężyny w siedzisku. A ergonomiczny kształt sprzyja długim godzinom użytkowana.

fotele kubełkowe

Nowy mebel w starym wnętrzu, czyli aranżacje z fotelem kubełkowym

Fotele kubełkowe dostępne są w rozmaitych wzorach. A obite nimi tkaniny w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do własnych preferencji. Jasne wnętrze, zwłaszcza białe lub z odcieniami szarości, to doskonała baza dla kubełkowego siedziska, wraz z którym można stworzyć piękne wnętrze. Neutralne barwy idealnie współgrają z innymi kolorami. Można je urozmaicić wyraźnym akcentem i wybrać ciemniejszy fotel kubełkowy, na przykład granatowy lub utrzymany w tonacji butelkowej zieleni. A wraz z dodatkami, takimi jak lampa, stolik, dywanik czy też dekoracje ścienne ciekawie zapełnić niewykorzystaną przestrzeń i przełamać nudę. Zyska na tym zwłaszcza salon oraz sypialnia.

Aby zmienić wygląd wnętrza, naprawdę nie potrzeba wiele. Postawienie odpowiedniego fotela kubełkowego może w ciekawy sposób uzupełnić aranżację lub całkowicie zmienić panujący dotychczas styl. Ten niezastąpiony mebel wypoczynkowy dodatkowo podnosi estetykę wnętrz. Jego niewielkie rozmiary oraz waga sprawiają, że równie chętnie jest on wykorzystywany w przestrzeniach publicznych, takich jak restauracje czy hotele.