agrowłóknina

Agrowłóknina w walce z chwastami

Jeśli w Twoim ogrodzie nieustannie pojawiają się chwasty, których ciężko Ci się pozbyć, istnieje proste rozwiązanie Twojego problemu. Agrowłóknina pomoże Ci w walce z tymi niechcianymi roślinami, które szpecą Twoje grządki. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, by jak najlepiej spełniała swoją rolę.

Jaka powinna być agrowłóknina na chwasty?

Kluczowe znaczenie ma grubość agrowłókniny, którą wybierzesz. Zaleca się stosowanie takiej o gramaturze co najmniej 150 g. Cieńszy materiał może łatwo się porwać, przez co nie będzie dobrze wyglądał, a chwasty będą mogły przez niego przerastać. Duże znaczenie ma też kolor tkaniny. Czarna agrowłóknina nie tylko uchroni Twoje uprawy przed chwastami, ale także wspomoże ich wzrost. Przyciągając promienie słoneczne, będzie zapewniała roślinom lepsze warunki do wzrostu i rozwoju.

Dobrze dobrana agrowłóknina na chwasty powinna być więc:

  • odpowiednio gruba,
  • najlepiej czarna,
  • dopasowana wielkością do grządek.

Jak używać agrowłókniny?

Prawidłowe rozłożenie agrowłókniny nie powinno sprawiać większych trudności nawet mniej doświadczonym ogrodnikom. W pierwszej kolejności należy dopasować ją do wymiarów konkretnej grządki poprzez docięcie do właściwego rozmiaru. Następnie należy zrobić w niej otwory na rośliny. Najłatwiej będzie wypalić je przy pomocy specjalnej wypalarki lub po prostu posłużyć się nożyczkami. Im lepiej dopasujesz otwór, tym mniej chwastów będzie przez niego przerastać. Kolejny etap to rozłożenie materiału na ziemi i delikatne przełożenie sadzonek przez otwory. Na koniec należy dobrze umocować agrowłókninę, obciążając ją kamieniami lub warstwą ziemi na brzegach.