opaska na oczy do spania

Zalety stosowania opaski na oczy

Coraz więcej osób decyduje się na spanie w opasce. Dzieje się tak, ponieważ rozwiązanie takie posiada bardzo wiele zalet.

opaska na oczy do spaniaSzybsze zasypianie

Najważniejszą zaletą jest to, że opaska na oczy znacznie ułatwia zasypianie. W dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z komputerów, czy chociażby oglądają telewizor. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli przed snem używamy komputera, to niebieskie światło wysyła do organizmu sprzeczne informacje o porze dnia i tym samym organizm staje się pobudzony. W efekcie mimo zmęczenia, trudno jest zasnąć. Opaska na oczy do spania sprawia, iż w wyniku całkowitego zaciemnienia, organizm dostaje informację o tym, że teraz jest pora na spanie. W efekcie w takim środowisku zasypia się znacznie szybciej i jest to bardziej komfortowe.

Dla zdrowia

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że sen w opasce jest znacznie zdrowszy. Z racji tego, iż oczy nie widzą żadnego światła, organizm tym samym nie dostaje informacji o tym, że powinien już się wybudzić. W efekcie sen jest zdrowszy, głębszy i następuje regeneracja organizmu po całym dniu. Osoby śpiące w opasce rzadko kiedy w nocy się budzą. Opaska pozwala na dłuższe wytrwanie w fazie REM snu, dzięki czemu w znacznym stopniu można odpocząć i pozbyć się napięć wywołanych stresem, czy negatywnymi emocjami.

Podsumowując można powiedzieć, iż opaska na oczy do spania posiada bardzo wiele zalet. Dzięki niej nie tylko można zasypiać bez problemu, ale również można wyeliminować budzenie się w nocy, co bezpośrednio wpływa na regenerację organizmu.