Wybór karniszy do domu

Aranżacja okienna jest bardzo ważna w procesie urządzania wnętrz w domu, ale nie wszyscy zwracają na nią należytą uwagę. Skupiają się na tym, co zawiśnie w oknach i na tym, co zostanie postawione na parapecie, zapominając o podstawach – odpowiednich karniszach.

Nowoczesne karnisze

Nowoczesny, nieco oszczędny styl urządzania wnętrz zyskuje ostatnimi czasy sporą popularność. Nie ma co ukrywać, że jest on bardzo atrakcyjny wizualnie – surowe, oszczędne wnętrza tchną spokojem i wydają się być bardzo uporządkowane. Jak wybrać nowoczesne karnisze do takiego wystroju?

Warto postawić na metalowe karnisze, których ogromną zaletą jest fakt, że występują w wielu fantazyjnych kształtach, a przy okazji zachowują swój surowy charakter. Występują w wielu kolorach, od niemal czarnego do jasno srebrnej stali.

Jak wybrać karnisz do pokoju?

Ważne, by rozmiar karnisza dopasować do wymiarów okna. Uznaje się, że idealnie dobrany karnisz nie wystaje poza ramy okienne więcej niż dwadzieścia centymetrów z jednaj strony. W przypadku wątpliwości co di dobrania odpowiedniego rozmiaru, zdecydowanie lepiej jest wybrać dłuższy, który będzie można później w domu przyciąć już na własną rękę.

Jeśli chodzi o średnicę karnisza, warto wcześniej zastanowić się, co będzie na nim zawieszone. Jeśli ma być to jedynie cienka firanka lub zasłonka, spokojnie można wybrać najcieńszą opcję. W przypadku ciężkich kotar lub drapowanych firan o wiele lepiej sprawdzą się karnisze o większej średnicy.

Podsumowując, nowoczesne karnisze potrafią doskonale wpasować się we wnętrza współczesnych pomieszczeń i znakomicie podkreślić ich charakter.