budowa domu

Własny dom z ogrodem – budowa czy kupno?

Decydując się na budowę domu trzeba przede wszystkim podjąć decyzję, czy chcemy kupić, czy wybudować dom? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? 

Zadając sobie pytanie, czy budować, czy może lepiej kupić dom od razu trzeba jasno powiedzieć, że nie ma tu jednej, dobrej odpowiedzi. Każda rodzina jest w innej sytuacji, każda ma inne wymagania i właśnie od tego uzależniona jest odpowiedź. 

Budowa domu 

Budowa domu może okazać się dobrą decyzją w przypadku, gdy nie mamy całej potrzebnej kwoty na zakup nieruchomości. Budowa systemem gospodarczym rozciągnie w czasie ukończenie domu, a co za tym idzie, konieczność finansowania poszczególnych etapów budowy. 

Możliwość płatności w transzach można również uzyskać od dewelopera, w trakcie budowy. Wille we Wrocławiu, które są nowymi budynkami, również można finansować etapami, zgodnie z harmonogramem prac. Budowa domu systemem gospodarczym niesie ze sobą niebezpieczeństwo, że dom przez wiele lat nie zostanie ukończony. Kupując wille we Wrocławiu mamy termin realizacji, który może okazać się mobilizujący do zgromadzenia wymaganych środków finansowych. Jednocześnie jest terminem, w którym wiemy, że będziemy mogli się wprowadzić i rozpocząć życie w nowym domu. 

Zakup domu

Podstawową zaletą kupna nowego, ale wykończonego już domu jest zrzucenie z siebie ciężaru budowy oraz wykańczania nieruchomości. Mieszkania willowe w mieście Wrocław zostają oddane do użytku w stanie deweloperskim lub wykończona ”pod klucz”, co daje szansę na uniknięcie wszystkich problemów związanych z budową a następnie wykańczaniem domu. W ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu, który nie każdy może poświęcić na wykańczanie wnętrza.