skandynawskie wnętrze

Styl skandynawski – o czym warto pamiętać?

Bardzo wiele nowoczesnych mieszkań jest utrzymanych w stylistyce skandynawskiej. Nic w tym dziwnego – ze względu na to, że w jego myśl powstają jasne, przestronne i dobrze doświetlone wnętrza jest on idealny przede wszystkim do wnętrz o niewielkim metrażu. We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim przede wszystkim powinno być komfortowo i wygodnie.

Odpowiednie miejsce do życia

Ze względu na to, że tak duży nacisk położony jest na jasne i przestronne kompozycje – dobrze jest wybrać meble skandynawskie, które będą z tą koncepcją współgrały. Powinny mieć one proste fronty bez żadnych dodatkowych ozdób. Wykonane z białej płyty meblowej lub po prostu z naturalnego drewna o jasnym wybarwieniu będą stanowiły idealną bazę dla skandynawskiego wnętrza, ale tak naprawdę sprawdzą się także w nowoczesnych stylizacjach, a także we wnętrzach minimalistycznych czy industrialnych.

Styl skandynawski to prostota, ale i tworzenie wnętrz, które będą przytulne i idealne do odpoczywania czy też spędzania czasu całą rodziną. O ile skandynawskie meble czy też wykończenie wnętrza powinno być proste w swojej formie i stonowane, w takich pomieszczeniach oczywiście powinien pojawić się także kolor, na przykład w formie dodatków, dekoracji i tekstyliów. Wnętrza można także ożywić umieszczając w nich rośliny, które także dodadzą całości przytulnego charakteru.