Roleta dzień noc w kasecie- idealne rozwiązanie dla Twoich okien

Rolety dzień noc w kasecie są osłonami okien, które są stworzone z tkanin udekorowanych poziomymi pasami. Wyglądem przypominają trochę żaluzje. Sprawdź dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne i jakie są jego zalety!

Rodzaje i zalety rolet dzień noc 

Funkcjonalność, trwałości i właściwy wygląd to są trzy istotne cechy, które mogą być spełnione przez właściwe wybrane rolety dzień i noc.  Mówi się, że tkanina w tego rodzaju rolecie to połączenie funkcji zarówno rolety tekstylnej jak i firanki. Dzięki poziomym transparentnym i pełnym pasom ułożonym naprzemiennie, istnieje możliwość regulacji nasłonecznienia, przez co taka roleta jest bardzo uniwersalna. Pełne pasy mogą być tak skonstruowane, że dzięki podgumowaniu, w ogóle nie przepuszczają światła, jeżeli nie masz na to ochoty. Może to być bardzo przydatna funkcja, gdy światło z zewnątrz jest bardzo ostre, a Ty próbujesz uciąć sobie popołudniową drzemkę. Dodatkowo rolety dzień noc wyglądają bardzo dobrze w większości wystrojów. Szerokie i wyraziste pasy urozmaicają i ożywiają pomieszczenie, a właściwie dobrany kolor może mu nadać właściwego charakteru.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego typu rolet:

  • rolety dzień noc wolnowiszące,
  • rolety dzień noc na kasetach.

Rolety dzień noc wolnowiszące będą idealne dla dużych okien, które są rzadko otwierane. Ten rodzaj rolet zajmuje całą powierzchnie okna. Mogą one być zamontowane są tuż nad wnęką okienną, a nawet przy suficie. Takie rozwiązanie może jednak znacząco utrudniać swobodne korzystanie z okna. Jeżeli chcemy je otworzyć, bądź uchylić, roleta często musi zostać zwinięta. Dlatego w wielu przypadkach wybór rolety dzień noc w kasecie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Dopasowana do ramy okna kaseta pozwala na dobre skomponowanie tego rodzaju roler z oknami.  Zaletą rolety schowanej w kasecie jest jej zabezpieczanie przed zabrudzeniami oraz kurzem. Najczęściej tego rodzaju model jest rozpięty na prowadnicach, dzięki czemu materiał jest zawsze odpowiednio napięty i dobrze się prezentuje.

Roleta dzień noc w kasecie – montaż

Jak zamontować roletę dzień i noc w kasecie? Pamiętaj, że montaż tego rodzaju rolet wymaga idealnego dopasowania do Twoich okien, dlatego zwróć szczególną uwagę na ich wymiary. Szerokość rolety odpowiada szerokości szyby wraz z listwami. W przypadku okien bez listw przy szybach należy do szerokości dodać około 3 cm. Natomiast długość rolety to długości samej szyby. Można wybrać spośród dwóch typów instalacji: metody inwazyjnej oraz bezinwazyjnej. Metoda inwazyjna wymaga dokonania wiertarką otworów w ramie okna lub ścianie. Bezinwazyjny montaż rolet to świetne rozwiązanie dla osób, które wynajmują mieszkanie, nie posiadają wiertarki lub nie chcą utracić gwarancji na okno. Montaż  w tym wypadku odbywa się na taśmę dwustronną. Należy jednak pamiętać o właściwym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu obszaru gdzie będzie przyklejana kaseta i prowadnice. Warto wiedzieć, że typu instalacje montuje się zazwyczaj blisko szyby, dzięki czemu materiał równo się rozwija.