plakaty filmowe w naszych domach

Plakaty filmowe jako dekoracja mieszkania

Nowoczesny wystrój wnętrz wiąże się często z ekstrawaganckimi dodatkami. Urządzenie mieszkania w taki sposób, aby było ładne i funkcjonalne wymaga nie tylko umeblowania pokoju, ale także zastosowanie elementów dekoracyjnych na ścianach mieszkania. Obrazy nie cieszą już oka bardzo wymagających osób, które szukają rozwiązań pozwalających wyróżnić wnętrze na tle innych domów. Jaki motyw dekoracyjny zastosować w nowoczesnym wnętrzu?

Plakat filmowy jako dekoracja ścienna

Motywy nawiązujące do popularnego filmu lub serialu nie muszą zdobić tylko pokoju dziecięcego. Bardzo dobrze potrafią one sprawdzić się również w pokoju gościnnym czy sypialni. Dekoracja ścienna w postaci plakatu w antyramie o tle kolorystycznie dobranym do wnętrza może idealne skomponować się razem z kolorem ścian czy mebli i stanowić ich uzupełnienie. Taka kompozycja nie jest wcale skierowana jedynie dla zagorzałych fanów motywu filmowego i bez wątpienia świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu zamiast klasycznych obrazów.

Popularne kompozycje z plakatami filmowymi

Swego czasu kompozycja wystroju wnętrz nawiązująca do filmu była bardzo modna wśród wiernych fanów kultowych Gwiezdnych Wojen. W telewizji był nawet wyemitowany program pokazujący wnętrza domów urządzenie na styl Star Trecka. Na ścianach niektórych z nich widoczne były plakaty filmowe – https://www.galeriaplakatu.com/film z aktorami popularnej serii i motywy nawiązujące do popularnych kadrów z filmu.

Bardziej uniwersalne motywy można znaleźć w plakatach słynnego amerykańskiego serialu o Doktorze Housie. Niektóre reklamy tej produkcji były zrobione w formie bardzo dobrych zdjęć aktorów w różnych pozach i ciekawym tle. Naprawdę mogły one, szczególnie w wersji nie zawierającej tytułu serialu, stanowić uniwersalna ozdobę w bardzo wielu pomieszczeniach wcale nie należących do fanów serialu.

Do wnętrza w stylu retro bardzo dobrze pasują plakaty z kadrów popularnych filmów z Marylin Monroe. Często czarno-białe mogą być uzupełnieniem do wnętrz w stonowanych kolorach.