Obraz na prezent – czy to dobry pomysł?

Obraz może być pięknym prezentem okolicznościowym z okazji urodzin, imienin czy świąt. Warto podarować go komuś, kto właśnie się urządza, lub osobie, która jest nam szczególnie bliska. Jeśli nie ma się pewności co do gustu i wyglądu domu znajomych, lepiej przed zakupem zrobić rozeznanie. Bo o ile dany obraz jednych ucieszy, dla innych może stać się problematycznym bublem.

Obraz jako prezent dla wyjątkowej osoby

narożnikZakup obrazu dla bliskiej osoby powinien być dokładnie przemyślany. Z pomocą przyjdzie tutaj doskonała znajomość charakteru oraz zapatrywań danej osoby. Jeśli urządza dom w stylu naturalnym, najlepiej wybrać zdjęcia zwierząt lub reprodukcje malowanych ręcznie dzieł sztuki, np. obraz przedstawiający drzewa czy kwiaty. Przyda się także rozeznanie kolorystyczne salonu, w którym ma zawisnąć obraz. Jego barwy muszą się perfekcyjnie zgadzać z resztą aranżacji. Jeśli jest ona stonowana, oparta na odcieniach szarości, warto kupić coś kolorowego, co nada wnętrzu indywidualnego charakteru. Jeśli znajomy ma salon urządzony w myśl stylu loft, na pewno ucieszy się z prezentu, którym będzie duży obraz przedstawiający kadry miast, budynki, ulice lub samochody. Duży wybór znaleźć można w SFMeble, gdzie kupić można obraz w różnych stylach i wielkościach.

Obraz na prezent – poważny czy z żartem?

Fajnym prezentem dla dobrych znajomych może być obraz z żartem, np. reprodukcja znanego dzieła sztuki, zinterpretowanego przez psotnego grafika. Taki obraz z pewnością będzie ciekawym dodatkiem do poważnego salonu, przełamie jego rutynę. A znajomi zdrowo się uśmieją i pozostawią sobie pamiątkę po wyjątkowym dniu spędzonym z przyjaciółmi. Nawet jeśli obraz nie zawiśnie na ścianie w domu, na pewno będzie kojarzył się z miłymi wspomnieniami i zostanie zachowany. Dla osób bardziej poważnych, które nie znają się na żartach (np. teściowa lub babcia) lepiej zakupić obraz o klasycznej manierze i neutralnym charakterze. Niestosowny zakup może pogorszyć relacje i być powodem nieprzyjemności. Takim uniwersalnym motywem przeznaczonym dla kobiet są kwiaty

buy doxycycline online

, a dla mężczyzn motocykle, samochody czy zdjęcia architektury.