lokum vista - mieszkania w krakowie

Na jakie nieruchomości w Krakowie warto zwrócić uwagę

Ludzie interesujący się inwestowaniem w nieruchomości, poszukują ciekawych inwestycji na terenie atrakcyjnych miast w Polsce, takich jak na przykład Kraków. To właśnie w Krakowie bardzo dużo się buduje, mowa tutaj zarówno o obiektach biurowych, jak też mieszkalnych. Jakie inwestycje w Krakowie są szczególnie rokujące dla osób chcących wzbogacić się na nieruchomościach?

Nowe mieszkania w Krakowie

Mieszkania deweloperskie o niedużym metrażu, czyli klasyczne kawalerki, albo małe apartamenty z salonem i aneksem kuchennym, oraz odrębną sypialnią, są na celowniku ludzi młodych. Zakup takiego mieszkania pod wynajem to z pewnością dobry pomysł biznesowy – bez problemu będzie można wynająć taką nieruchomość na przykład studentom z zagranicy, których w Krakowie nie brakuje. Poszukują oni ładnych i atrakcyjnie urządzonych mieszkań, a ceny wynajmu oscylujące nawet wokół 3000 zł, bardzo często nie stanowią problemu. Nowe mieszkania w Krakowie, w lokalizacjach dobrze skomunikowanych z głównymi uczelniami w mieście, to zatem dobry pomysł na rozwinięcie się w obszarze wynajmu.

Lokale usługowe

Oczywiście mieszkania deweloperskie na nowo powstających osiedlach muszą być atrakcyjne dla potencjalnych kupujących, jednak liczą się dla nich również inne aspekty. Na osiedlach trzeba przecież zorganizować różnego rodzaju punkty usługowe i sklepy, aby życie tam było wygodniejsze i toczyło się normalnym rytmem. Lokale usługowe, w których w przyszłości będzie zorganizowany zakład fryzjerski czy nieduży spożywczy sklep osiedlowy, to kolejny rodzaj nieruchomości, w którą warto inwestować w Krakowie. Wcześniej czy później z pewnością uda się bowiem taki lokal wynajmować, a spory czynsz dla osób chcących rozwijać jakąś działalność w konkretnej części miasta, pewnie nie będzie przeszkodą przed wynajęcie.