Dywany jednokolorowe kluczem do nowoczesnego wnętrza

Dywany jednokolorowe stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich lat, szczególnie w pomieszczeniach urządzanych w stylu nowoczesnym. Wybór odpowiedniego dywanu to subtelny sposób na urozmaicenie salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. 

Jak dobrać odpowiedni dywan jednokolorowy?

Dywan jednobarwny sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, a także w tych, które na ścianach mają kolorowe i wzorzyste tapety. W takiej sytuacji dywan będzie zapewni odpowiednią tonację pokojowi i sprawi, że nie będzie przesycony różnymi wzorami. 

Dywan jednokolorowy sprawdza się też w minimalistycznie urządzonym salonie, szczególnie jeśli będzie w stonowanym kolorze. Wtedy wtopi się w wygląd wnętrza, jednocześnie subtelnie urozmaicając. Przy wyborze koloru dywanu jednobarwnego warto wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia – jasne dywany optycznie powiększają pomieszczenie, a ciemne zmniejszają.

Dla dużych salonów połączonych z kuchnią, świetnym rozwiązaniem będą więc czarne, brązowe czy ciemnoszare dywany, a dla tych mniejszych – beżowe, jasnoszare, różowe. Wszystko zależy od kolorystyki Twojego wnętrza.

Ważny jest również wybór materiału, z którego zrobiony jest dywan. Włókna naturalne to świetny wybór, jeśli gustuje się w naturalnych produktach – najpopularniejsze to dywany wełniane, bawełniane czy jedwabne.

Nie są one jednak polecane dla alergików – wtedy warto postawić na dywany z włókien syntetycznych, zrobionych z wiskozy, polipropylenu czy poliestru.

Dywan jednobarwny do każdego pomieszczenia

 

Dywany jednokolorowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – salonie

buy zithromax online

, sypialni czy korytarzu. Będą również dobrym rozwiązaniem jako dodatek do pokoju dziecięcego, jeżeli chcemy zachować stonowany wygląd pomieszczenia, a dziecku nie zależy na dywanie w misie, samochody czy dinozaury.