Czy porcelanę można myć w zmywarce?

Porcelana jest symbolem piękna oraz elegancji, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest też niezwykle wytrzymała na przykład na zarysowania oraz trwała. 

Mycie porcelany

Co do zasady porcelanę można myć w zmywarce. Warto jednak bardziej pochylić się nad tym zagadnieniem ponieważ są różne rodzaje porcelany. Klasyczna, biała porcelana jest bardzo odporna na wysoką temperaturę i można ją myć praktycznie w każdym programie. Warto jednak sprawdzać zalecenia producenta, zanim włożymy nasz serwis do zmywarki.

Porcelana zdobiona

Każdy producent oznacza czy dany serwis może być myty w zmywarce, na przykład polska porcelana marki Karolinahttps://witek.pl/porcelana-stolowa/porcelana-wg-producenta/karolina/, jak deklaruje producent bez problemu zniesie mechaniczne mycie – jednak niektóre, zdobione modele wymagają użycia niskiej temperatury. 

Wystarczy użyć odpowiedniego programu z niską temperaturą, aby cieszyć się czystą i nienaruszoną zastawą. 

Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami zastawy stołowej o wyjątkowej wartości oraz unikatowym wzornictwie, zawsze bezpieczniej poświęcić kilka minut więcej i umyć ją ręcznie. 

Piękno porcelany

Porcelana to piękno w służbie użyteczności. Zadziwia swoją wytrzymałością i odpowiednio traktowana, odwdzięczy się nam i będzie służyć przez lata. Aby jej użytkowanie było przyjemne warto już na etapie zakupu zwrócić uwagę czy mycie jej w zmywarce nie będzie problemem lub czy nie wymaga użycia niskich temperatur.  Chociaż są i tacy którzy na wszelki wypadek zawsze stosują program z niską temperaturą mycia, dla własnego komfortu psychicznego, ale też dla dobra środowiska.