centrum Wrocławia

Cechy idealnego mieszkania

Poszukując nowego mieszkania do zakupu na własność trzeba zastanowić się, co jest najistotniejsze. Mając już zarysowane swoje wymaganie należy udać się do banku i developera i je im przedstawić.

Lokalizacja

Nowe mieszkania w centrum miasta cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które kupują je na wynajem – często zakup takiego mieszkania wiąże się z kredytem, więc dla inwestora ważniejsza jest lokalizacja i możliwość wynajmu, a nie metraż, który zwykle jest dosyć niewielki. Mieszkania od dewelopera w śródmieściu Wrocławia są zwykle niewielkie, gdyż developerzy chcą sprzedać jak największą ich ilość, a w dzisiejszych czasach mieszkania dwupokojowe sprzedają się po prostu najczęściej.

Układ mieszkania

Kiedyś wszystkie pomieszczenia były niewielkie i zamykane, teraz zwykle salon połączony jest z kuchnią w formie aneksu kuchennego, a jedynie mała sypialnia i łazienka mają drzwi. Oczywiście można to wszystko przeorganizować, ale taki układ daje więcej przestrzeni, która na co dzień jest o wiele przyjemniejsza i zdrowsza.

Cena mieszkania

Niezwykle istotna i być może powinna być na pierwszym miejscu. Lokalizacja jest jednak chyba istotniejsza – potencjalny młody kupiec szybciej wybierze mniejsze mieszkanie w centrum miasta niż duże, w tej samej cenie na jego obrzeżach. Cena będzie niższa w przypadku, kiedy kupiec zdecyduje się podpisać umowę kupna jeszcze przed wybudowanie mieszkania przez developera. Wtedy tez będzie miał jeszcze niewielki wpływ chociażby na ustawienie ścianek działowych, co może sprawić ogromną przyjemność i satysfakcję. Warto tez pomyśleć, czy nie potrzebuje się dodatkowych gniazdek.