regal na ksiazki modny

Jaki regał na książki wybrać?

W sklepach, salonach i marketach z asortymentem meblowym znaleźć można bardzo szeroki wybór regałów na książki. Różnią się wielkością, rozmiarami półek – w tym ich głębokością, materiałami z których zostały wykonane i ogólna stylistyką wykończenia. Dostępne są regały drewniane i metalowe, regały otwarte, oraz częściowo, albo całkowicie zamknięte, a nawet regały przeszklone.
To jaki rodzaj na książki należy wybrać, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Regał na książki jako ozdoba domu

W asortymencie sklepów meblowych znajduje się duży wybór regałów na książki drewnianych, często bogato zdobionych, albo stylizowanych. Tego typu regał świetnie spełnia nie tylko funkcję użytkową – jako przestrzeń do przechowywania książek, ale także funkcję dekoracyjną – jako, po prostu, świetnie wyglądający mebel pasujący do salonu, czy biura. Tego rodzaju funkcję mogą pełnić również bogato wykończone regały zabudowane. Bardzo efektownie wyglądają książki przechowywane w regale częściowo oszklonym.

regal na ksiazki modny

Praktyczne miejsce do przechowywania książek

Jeśli istotniejsza niż funkcja ozdobna jest funkcja praktyczna regału, sklepy meblowe również mają wiele do zaoferowania. W przestrzeniach biurowych, które nie muszą pełnić roli reprezentatywnej świetnie sprawdzą się regały stalowe, albo proste, aczkolwiek pojemne regały drewniane, czy wykonane z różnego rodzaju płyty. Do przechowywania dokumentacji bardzo dobrze sprawdzają się regały zamykane, bardzo często skonstruowane w taki sposób, by umożliwić jak najlepsze katalogowanie i przechowywanie zbiorów.