Jak wyglądają i po co są używane stoliki nocne?

Wśród stołów i stolików wyróżnia się między innymi stoliki nocne. Są to przeważnie małe meble, służące jako podstawowe wyposażenie sypialni lub innych pomieszczeń, w których znajdują się łóżka. Ich główną funkcją jest zapewnianie powierzchni do postawienia lampki lub położenia różnych przydatnych przedmiotów.

Mebel w sam raz do sypialni
Nieduży, ładnie wyglądający stolik sprawdzi się w każdej sypialni – trudno wyobrazić sobie łóżko bez tego przydatnego mebla obok. Niekiedy nawet łóżko i stolik (ew. stoliki w przypadku łóżka dla dwóch osób) sprzedawane są jako zestaw. Powierzchnia blatu nie jest duża, ale wystarcza spokojnie na umieszczenie lampki, pamiątkowego zdjęcia, kuferka na drobiazgi lub zostawienie książki czytanej przed snem. Niektóre stoliki wyposażone są w szuflady, w których można przechowywać inne przydatne przedmioty, ewentualnie półkę pod blatem – pełni tę samą rolę.

Jak powinien wyglądać stolik nocny?
Funkcją stolika jest służenie jako dodatkowa powierzchnia na przechowywanie rzeczy przydatnych w sypialni – na przykład przed snem lub po obudzeniu się. W związku z tym mebel powinien posiadać blat mieszczący swobodnie np. lampkę nocną i budzik. Można zapewnić sobie dodatkowe miejsce, jeśli wybierze się egzemplarz z szufladami lub półeczką. Kolorystyka stolika nocnego jest dowolna, aczkolwiek mebel powinien pasować pod względem stylu do reszty wyposażenia wnętrza. Często ma tę samą barwę co łóżko, ewentualnie z mocniejszym akcentem. Powinien być też stabilny, lekki (będzie często przesuwany) i łatwy w konserwacji.