fotele do salonu

Jak dobrać fotele do salonu?

Para, albo nawet więcej wygodnych i estetycznych foteli to centralny i najważniejszy punkt współczesnego salonu. Fotele salonowe mogą posiadać tradycyjną formę, albo mieć kształty całkowicie nowoczesne. Niezależnie od rodzaju foteli powinny one być przede wszystkim dopasowane do wystroju salonu.

Jak dobrać odpowiednie fotele do salonu?

fotel do salonu ze sklepu EdinosZasada jest prosta. Fotele nie powinny ani dominować nad salonem, ani w nim ginąć, a wielkość ich powinna być dopasowana do wielkości salonu salonu. Bardzo przestronne, pomieścić mogą kilka nawet bardzo dużych foteli. Salony zaś mniejsze będą świetnie wyglądać jeśli ustawi się w nich fotele o odpowiednim rozmiarze. Oprócz wielkości istotne jest też odpowiednie dobranie kolorów. Nie znaczy to jednak, że fotele powinny koniecznie być w kolorze dopasowanym do salonu, czy znajdujących się w nim mebli. W nowoczesnych przestrzeniach świetnie wyglądają fotele w kolorach całkowicie kontrastujących. Na charakterze salonu, w którym ustawione są fotele, zaważy nie tyle ich kształt co materiał, którym będą obite. Fotele z tapicerką z gładkich materiałów dadzą wrażenie elegancji wnętrza. Tapicerka pluszowa sprawi że salon wyda się bardziej przytulny.

Nie tylko fotele

Oprócz foteli, w salonach mogą sprawdzić się też inne, mniej codzienne rozwiązania. Zwłaszcza w małych przestrzeniach doskonale będą prezentować się różnego rodzaju pufy, siedziska, czy wypchane miękkim materiałem worki w różnych rozmiarach i kształtach jakie znajdują się w ofercie wielu sklepów z asortymentem meblowym.