nowe osiedle mieszkaniowe

Finansowanie zakupu nowego mieszkania

Zakup nowego mieszkania to decyzja, która powinna być bardzo dobrze zaplanowana. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo czynników, dlatego też od pojawienia się planu do samego zakupu często mija kilka, a nawet kilkanaście, miesięcy. Nie jest to jednak czas stracony, ponieważ jak najdokładniejszy research stanowi gwarancję zadowolenia z kupionego mieszkania. Rzeczą, która powinna być potraktowana bez zbędnego pośpiechu jest decyzja dotycząca tego, w jaki sposób sfinansowane zostanie mieszkanie od dewelopera.

Kredyt – co warto przemyśleć

Mieszkania z rynku pierwotnego – choć niezwykle kuszące pod względem lokalizacji czy designu – z pewnością nie są najtańszym wydatkiem, dlatego finansowanie ich zakupu za pomocą kredytu gotówkowego to bardzo częsty wybór, szczególnie wśród młodszych nabywców. Nieruchomości znalezione online często mają atrakcyjne ceny, ale umeblowanie ich tak, aby odpowiadały potrzebom kupujących, z pewnością pochłania dodatkowe pieniądze, o czym warto pamiętać. Przed zdecydowaniem się na kredyt mieszkaniowy należy rozważyć jak najwięcej ofert różnych banków. Warto osobiście spotkać się z doradcami klienta, którzy zaprezentują oferty w sposób szczegółowy i pomogą dopasować je do potrzeb klientów. Im więcej informacji uda nam się uzyskać, tym łatwiej będzie nam przemyśleć wszystkie za i przeciw konkretnej oferty.

Wkład własny

Nieruchomości online często kuszą nas pięknymi zdjęciami, ale trzeba jednak wiedzieć, że często po zakupie mieszkania należy zainwestować dodatkowe pieniądze w urządzanie mieszkania. W tym przypadku warto przemyśleć, jak wysoki może być nasz wkład własny – nie należy szacować, że wszystko uda się pokryć z pieniędzy z przyznanego kredytu. Posiadanie pewnej kwoty funduszy – na przykład ze sprzedaży naszego starego mieszkania – pozwoli na stabilność i pewność finansową, nawet jeśli podczas urządzania natrafimy na dodatkowe wydatki.