Czym kierować się podczas zakupu krzesła dla gracza?

Należy mieć świadomość, że wybranie właściwego krzesła gamingowego jest jedną z najważniejszych inwestycji dla osoby uwielbiającej grać w gry komputerowe. Jak wiadomo długie maratony spędzone w bardzo niewygodnych fotelach biurowych w pewnym momencie muszą dać o sobie znać w postaci bólu głowy, karku, ramion czy pleców. W jaki sposób można jednak temu zapobiec? Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w krzesło gamingowe. Jakie aspekty należy jednak uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Oparcie

Warto zdawać sobie sprawę, że właściwa wysokość oparcia (powyżej linii łopatek) jest zdecydowanie najbardziej istotnym kryterium przy wyborze krzesła gamingowego. Koniecznie należy również zaznaczyć, że bardzo ważne jest także optymalne wyprofilowanie (kształt litery S). Trzeba mieć świadomość, że nie tylko odpowiada to naturalnemu kształtowi kręgosłupa, al również nie przyczynia się do ewentualnych zwyrodnień. Dodatkowym atutem krzeseł gamingowych są poduszki wspierające naturalną krzywiznę kręgosłupa. 

Regulacja

Bardzo istotne znaczenie ma także możliwość regulowania wysokości siedziska, wysokości podłokietników czy oparcia. Wspomniane kryterium może pomóc graczowi w podjęciu właściwej decyzji. Wymienione czynniki stanowią bowiem o odpowiedniej ergonomii produktu, czyli dopasowaniu do sylwetki gracza. Jak wiadomo zupełnie inna będzie wysokość podłokietników czy siedziska dla osoby mierzącej 190 cm, a inna dla osoby, która może pochwalić się 170 cm. 

Zagłówek

Podejmując decyzję o zakupie krzesła gamingowego, nie można zapomnieć o uwzględnieniu zagłówka. Dodatkowym atutem będzie oczywiście możliwość jego regulowania czy profilowania. Umożliwia to bowiem na zdecydowanie szybszą regenerację gracza między poszczególnymi rozgrywkami. W ten prosty sposób zostają także odciążone mięśnie karku. 

Podłokietniki

Rekomendowane jest, by wspomniane podłokietniki były nie tylko i wyłącznie szerokie, ale również wykonane z właściwego materiału. Obecnie na rynku dostępne są także modele, gdzie gracz może bez żadnego problemu regulować wysokość podłokietników w stosunku do wysokości siedziska. Dopasowane w omówiony sposób podłokietniki będą w stanie zagwarantować świetne oparcie dla całego ciała, a nie tylko i wyłącznie dla ramion. Godny uwagi jest również fakt, że właściwa wysokość podłokietników będzie oddziaływała na optymalną pozycję kręgosłupa, a także odciążała mięśnie karku.

Materiały

Należy mieć także świadomość, że od jakości wykorzystanych materiałów będzie zależała nie tylko i wyłącznie trwałość fotela, ale również przyjemność z jego użytkowania. 

Rekomendowane jest przede wszystkim, aby konstrukcja była wykonana przede wszystkim ze stali. W ten sposób można będzie mieć całkowitą pewność, że krzesło będzie się charakteryzowało stabilnością. Z kolei solidna rama, a także pięcioramienny stelaż zapewnią bezpieczeństwo oraz trwałość. Gracz nie może również zapomnieć, aby wszystkie materiały, które będą miały styczność ze skórą były trwałe i przyjemne w dotyku.