Antyrama – w jakich wnętrzach będzie prezentowała się najlepiej?

Obrazy i zdjęcia to jeden z najchętniej stosowanych elementów dekoracyjnych. Nadają wnętrzu stylu, są efektowne i jedyne w swoim rodzaju. Decydując się na stworzenie galerii obrazów na ścianie, warto zadbać nie tylko o wybór odpowiednich grafik czy zdjęć, ale również o ramy. To one w dużej mierze odpowiadają za efekt końcowy – powinny współgrać z charakterem wnętrza oraz typem obrazu. Jednymi z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie eleganckich i stylowych są antyramy. Czym jest antyrama i w jakich mieszkaniach sprawdzi się najlepiej?

Antyrama – rama bez ramy

Antyrama to nietypowa wersja ramy na zdjęcia czy obrazy. W całości wykonana jest ze szkła i pozbawiona obramowania. Dzięki temu doskonale komponuje się w każdym pomieszczeniem i nie odwraca uwagi od tego, co najważniejsze: obrazu. W sklepach dostępne są antyramy w różnych rozmiarach oraz o różnych proporcjach. Ten rodzaj obramowania szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym styl minimalistyczny oraz tym, którzy poszukują uniwersalnych, pasujących właściwie do każdego mieszkania ram.

Do jakiego mieszkania wybrać antyramy?

Jak wykorzystać antyramy do dekoracji wnętrza? Te są bardzo uniwersalne i pasowały będą w zasadzie do każdego mieszkania. Świetnie skomponują się z klasycznym salonem, ale i z minimalistyczną sypialnią. Brak ramy to pewność, że obramowanie nie będzie kontrastowało z innymi elementami dekoracyjnymi ani nie będzie odwracało uwagi od obrazu. Antyramy można stosować samodzielnie albo łączyć z ramkami drewnianymi, plastikowymi czy bogato zdobionymi. Antyrama ze sklepu Galeria Plakatu szczególnie dobrze prezentuje się w przypadku dużych plakatów czy grafik – kiedy ich rozmiar sam w sobie robi duże wrażenie, nie warto dokładać do niego ozdobnej, kolorowej ramki. Antyramy sprawdzą się w tym względzie najlepiej, zabezpieczą obraz, jednocześnie pozostając niemal niewidoczne.